Истината за света... или поне за част от него

 
Истината за света... или поне за част от него

 
Рейтинг: 3.00
(267)
Въведение
В медицината
В промишлеността
В икономиката
В политиката и живота изобщо
В религията
Десетте ключа на щастието
Филми
Връзки


За контакти

В промишлеността / Общ преглед

Общ преглед
17.01.09 01:00
Въведение............


През последните два века в западния начин на живот навлязоха модерни технологии за добив, преработка и придаване “търговски вид” на храната. Тя се превърна в стока, чрез която масовият консуматор може да бъде контролиран. 

Широко навлязоха храни с наркотично въздействие на кофеинова основа, като кока-колата, кафето и шоколада, чрез които потребителят да бъде държан в психо-физическа зависимост. А новите технологии в областта на храненето не допринесоха за повишаване здравето на хората – точно обратното – оказа се, че промишленият начин на добиване и преработка на храните води до снижаване на тяхната реална хранителна стойност и до редица странични неблагоприятни ефекти върху здравето. Множеството научни изследвания от последните 50-60 години сочат, че индустриализацията е пряко свързана с така наречените болести на цивилизацията.

Д-р Стивън Дейвис, безспорен авторитет в областта на храненето, твърди: “Пионерска работа през 30-те години на нашия век извършил американския хирург стоматолог Уестън Прайс, който проучил хранителните навици на жителите на около тридесет района с примитивни култури. Той е наблюдавал как те започвали да страдат от БОЛЕСТИТЕ НА ЗАПАДА – рак, сърдечни пристъпи, разваляне на зъбите, алергии и т.н., когато се отказвали от традиционната си храна и започвали за консумират типичната “ЗАПАДНА” храна. 

Това сега е потвърдено и от много други изследователи, така че идеята за ролята на хранителните фактори за възникването на тези заболявания, които се срещат предимно в страните със “западен” начин на живот, вече не се смята за чудновата или необичайна...Дори нещо повече, “след като повтарящи се научни проучвания показаха значението на хранителните фактори за профилактиката и лечението на болестите, сега се приема за установено от лекари и учени, че ХРАНЕНЕТО Е ОСНОВЕН ФАКТОР за заболяванията в ЗАПАДНИЯ свят...

Представата, че храненето на Запад и чудесно и здравословно, трябва да бъде развенчана.”  Представата, че щом някоя храна е допусната до пазара и щом е в лъскава опаковка, значи е добра, е продукт на огромната обществена манипулация, извършвана от хранителния бизнес.

Горецитираният лекар алармира: “Голяма част от диетите се влияят от пазарните механизми, а
на Запад те се влияят повече от рекламата, отколкото от научнообосновани препоръки. Производителите на храни трябва да реализират печалба. Това означава, че те поставят на първо място интересите на акционерите си, а не алтруистичната цел да осигурят най-добрата храна за своите клиенти. 

Накратко, те произвеждат такива храни, за които са сигурни, че ще бъдат закупени от хората, но
няма никаква гаранция, че това са здравословни храни...

Много от ефектите от преработването на храните могат да бъдат вредни за хранителните им качества, а напоследък се установи, че това има дългосрочни последици за здравето. Например при рафинирането на брашното се отстраняват не само хранителните влакнести вещества, но и основните витамини и минерални вещества.”

Освен това в индустриално произвежданите или така наречените преработени храни се добавят: "багрила, избелващи вещества, емулгатори, антиоксиданти, консерванти, ароматизатори, буфери, подкислители, алкализиращи вещества, дезодортни, овлажнители, изсушаващи агенти, газове, набухватели, омекотители, дезинфектанти, дефолианти, фунгицидни средства, неутрализатори, подсладители, препарати против втвърдяване и против образуване на пяна...Това са средствата за производство на специалиста от хранително-вкусовата промишленост - магьосник, който може да лъже, да заблуждава и да мами...Неговата алхимия може да направи стари продукти да изглеждат пресни, позволявайки си нехигиенични практики, да маскира ниското качество, да направи заместители с ниска хранителна стойност или нищо не струващи химикали за по-скъпо струващи съставки." 

Д-р Чанси Лейк, бивш председател на Американската асоциация за научно развитие, предупреди още през 1963 г., че "всеобщата употреба на нови химикали в големи количества ще доведе до нов риск - субклинично отравяне, което ще бъде толкова коварно, че лекарите няма да могат да направят връзка между отровата и болестното състояние. Щом той алармира още през 1963 г., можем да си представим  какво е днес състоянието на храните не само в Америка, но и в целия американизиран свят. 

И още едни поразяващи данни: "Никой не знае точния брой, но е изчислено, че съществуват над 5 000, а може би дори 7 000 химически добавки, които все още се използват за подобряване на външния вид, цвета, аромата, структурата, мириса, трайността и други детайли, както на приготвените, така и на естествените храни. А освен това факт е, че химическите добавки са убедително свързани с многобройни заболявания - от алергия до рак, както и с неясно виждане, болки в гърба и повишена двигателна активност при децата. Най-общо, някои консерванти се добавят към храните под формата на желатин и действат като блокират достъпа на кислород до хранителните вещества и микроорганизмите, в резултат на което се елиминират жизнените процеси в хранителната субстанция."  

Всички горепосочени добавки изтощават имунната ни система и водят до редица болести. Дори смятаните за “невинни” оцветители, ароматизатори и овкусители на храната не са никак безобидни. Ето мнението на американския фармацевт Ърл Миндъл: 

“Честата употреба на храни, съдържащи изкуствени аромати, оцветители, мононатриев глутамат и други примеси, може да отслаби имунната система.”

Гореспоменатите негативни психо-физически въздействия на индустриалните храни, всъщност са един знак за порочната същност на настоящата световна икономическа, политическа и религиозна система в света. 
Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.0978